Haberler

Üniversitemiz Öğrencileri Yaşlıların Gönlünü Aldı
Tarih: 12.5.2015

 Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü öğrencileri Yaşlılar Haftası nedeniyle Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi’ni ziyaret etti.

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gönül Sungur koordinatörlüğünde Geriatri Hemşireliği Dersi kapsamında Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi’ni ziyaret eden öğrenciler burada kalan yaşlılarla bol bol sohbet ederek gönüllerini aldılar.
Huzurevinde kalan yaşlılarla bir araya gelen öğrenciler büyüklerinin mutluluklarını paylaşma, isteklerini dinleme fırsatı bulduklarını ve onların hatırlarını almanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler.
Huzurevi ziyaretiyle ilgili bir açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Gönül Sungur ise yaşlılara karşı duyarlılığı arttırmak amacıyla böyle bir ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, “Hemşirelik mesleğini icra edecek olan öğrencilerimizin yaşlılarımızı daha iyi anlayabilmelerini istiyoruz. Bunu sağlamak içinde yaşlılarımızla bir araya gelmek istedik. Öğrencilerimiz ve yaşlılarımız birlikte çok hoş vakit geçirdiler. Bu güzel ortamın oluşturulmasında bizlere yardımcı olan huzurevi yetkililerine teşekkür ederim” dedi.

Haber Arsiv


Yukarı