Haberler

Yaşlılıkta Gençlik Projesi
Tarih: 13.2.2017

 Üniversitemiz ile Melikgazi Belediyesi tarafından yürütülen “Yaşlılıkta Gençlik Projesi” isimli çalışmada önemli bir adım atıldı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mimarlık Bölümü son sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan, kendi kendine yetebilen yaşlılar için tasarlanan Mimari Projeleri incelemek ve bilgi almak üzere Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesini ziyaret etti. Dekan Prof. Dr. Ayşe Sağsöz ve fakülte öğretim üyeleri tarafından karşılanan Başkan Memduh Büyükkılıç’a öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Çalışmalar süresince Melikgazi Belediyesi Meclis üyesi Mimar Şule Yarımçam ile Kocasinan Belediyesi Meclis üyesi Peyzaj Mimari Murat Sarıaslan’ın jüri üyesi olarak yer aldıkları çalışmalar 08.02.2017 tarihinde, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a fakülte öğretim üyeleri ile öğrenciler eşliğinde sunuldu.

Dekan Prof. Dr. Ayşe Sağsöz burada yaptığı açıklamada “Bu projemiz bir ilk olup Melikgazi Belediyesi ile ortak gerçekleştirmek istediğimiz bir projeydi. İlk adımları attık. Amacımız; yaşlıların ekonomik, sosyal ve kültürel açılardan yaşam kalitelerini artırmak ve yaşlıları sosyal hayata kazandırmaktır” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç ise “Kayseri, Üniversiteleri ile eğitimin öncüsü ve merkezidir. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ile yapılan ortak proje ile “Yaşlılıkta Gençlik Merkezi” çalışması ile kendi kendine yetebilen yaşlılar için tasarlanan proje tamamlanmıştır. İlçemizin Eğribucak semtinde 25 bin m2 alanda proje kapsamında mekan çalışması yapılacaktır. Şimdi sıra bu projenin uygulanma aşamasıdır. Bunun için “Yaşlılıkta Gençlik Merkezi” projesi için gerekli çalışmalar başlatıldı ”diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Dekan Prof. Dr. Ayşe Sağsöz, Başkan Memduh Büyükkılıç’a Üniversiteye katkıları ve desteklerinden dolayı plaket takdim etti. Başkan Memduh Büyükkılıç, daha sonra Dekan Prof. Dr. Ayşe Sağsöz ve öğretim üyeleri ile birlikte “Yaşlılıkta Gençlik Merkezi” projesi için hazırlanan mimari çalışmaları inceleyerek öğrencilerden bilgi aldı.

                                        

                                    

                                    

                                    

Haber Arsiv


Yukarı